Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe LTO
  • Społeczne Gimnazjum Językowe

Społeczne
Gimnazjum
Językowe
w Lęborku

Rok założenia 1999

Wymiana Polska - Bułgaria

 

Nasza szkoła zrealizowała projekt p.t.: „Zdrowy styl życie – piękną stroną życia”. Projekt ten współtworzyliśmy z grupą z Youth and Civil Initiatives in the Rose Valley, z miejscowości Karlovo, w Bułgarii, w okresie od 16 -22 czerwca 2013r.

          W projekcie brały udział 33 osoby, 15 Bułgarów oraz 18 uczniów naszej szkoły. Projekt miał na celu aktywne uczestnictwo partnerów wymiany, czyli młodzieży z Karlovo w Bułgarii i z Lęborka w Polsce w promowaniu zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej. Poprzez warsztaty, dyskusje, debaty, zajęcia na powietrzu, giełdę pomysłów, młodzież  poznała zasady zdrowego stylu życia, na które składa się aktywność ruchowa, prawidłowe odżywianie się, eliminowanie nałogów, umiejętna radzenie sobie  ze stresem.

           Zajęcia sportowe promujące zdrowy styl życia takie jak: jazda rowerem, żeglowanie, tańce, pogłębiły wzajemne zrozumienie, udoskonalą współpracę,  integrację młodzieży, pozwoliły na aktywne poznanie siebie wzajemnie, swoich możliwości oraz regionu.

           Działania podejmowane w czasie projektu dały możliwość przełamania wielu barier, przeciwdziałają ksenofobii, nietolerancji, podniosły  świadomość zdrowego stylu życia, a także przyczyniły się do podniesienia samooceny uczestników, wiary we własne możliwości i rozwijania umiejętności słuchania, mówienia, pisania i czytania w języku angielskim.