Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe LTO
  • Społeczne Gimnazjum Językowe

Społeczne
Gimnazjum
Językowe
w Lęborku

Rok założenia 1999

Gummersbach 2008

 

Wymiana młodzieży polsko - niemieckiej
 
W drugim tygodniu września, od 6.09 do 13.09.2008r, uczniowie Społecznego Gimnazjum Językowego uczestniczyli pod opieką pani Kseni "Mańskiej w wymianie polsko - niemieckiej. Program spotkania został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży z Warszawy.
 
Uczniowie zostali przyjęci przez swoich gospodarzy bardzo serdecznie. Trzynasto-, czternasto- i piętnastolatki miały szansę poznać swoich gospodarzy poprzez uczestniczenie w zajęciach lekcyjnych w gimnazjum Städtisches Gymnasium Moltkestrasse, podczas zwiedzania miasta Gummersbach, Kolonii, muzeum "Niemieckiego domu historii" w Bonn, wędrówki do zamku Hamburg i jaskini naciekowej oraz wspólnego gotowania potraw charakterystycznych dla tego regionu.
 
W trakcie realizacji programu można było dostrzec, że uczniowie mieli  ze sobą bardzo dobry kontakt. Wielu uczniów z obydwu stron wymiany zmieniło sposób myślenia o kraju sąsiada oraz jego mieszkańcach, pozbywając się utartego stereotypu.
 
Po zakończeniu wymiany wszyscy wrócili do kraju pełni wrażeń, nowych doświadczeń, motywacji do nauki języka niemieckiego i chęci organizowania kolejnego spotkania, tym razem u nas we wrześniu 2009r.