Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe LTO
  • Społeczne Gimnazjum Językowe

Społeczne
Gimnazjum
Językowe
w Lęborku

Rok założenia 1999

Rok szkolny 2014/2015

 

Członkowie Samorządu Uczniowskiego aktywnie angażują się w życie naszej szkoły.  W październiku wzięli udział w imprezie profilaktyczno – rozrywkowej przeciw uzależnieniom NIEĆPA 2014, która odbyła się w Słupsku. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej. Wspólna zabawia okazała się doskonałym sposobem na integrację grupy.

8 listopada wzięliśmy udział w I Turnieju Piłki Siatkowej między Samorządami Uczniowskimi lęborskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem rozgrywek sportowych była integracja młodzieży z różnych placówek. Po zaciętej walce o każdy set drużyna reprezentująca nasz Samorząd Uczniowski zajęła IV miejsce spośród pięciu zgłoszonych szkół.

Dnia 11 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SGJ uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości. Podczas uroczystości odśpiewali hymn państwowy, wysłuchali wystąpienia Burmistrza Miasta Lęborka, a następnie złożyli kwiaty przed Obeliskiem Niepodległości. Ten radosny dzień zdominowały biało-czerwone barwy. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.