Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe LTO
  • Społeczne Gimnazjum Językowe

Społeczne
Gimnazjum
Językowe
w Lęborku

Rok założenia 1999

Seminarium nauczycieli w Grecji

 

               Trzecie już spotkanie w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ "ROLLING STONE" miało miejsce w miejscowości Lamia, w Grecji - szkole koordynującej cały projekt. W dniach 21 - 28 maja 2017 roku odbyło się seminarium dla nauczycieli w szkole podstawowej - 4DIMOTIKO SXOLEIO LAMIAS. Oprócz nauczycieli z 7 państw partnerskich ( Łotwa, Grecja, Węgry, Włochy, Turcja, Rumunia, Portugalia ), uczestniczyli w nim pani Joanna Woźniakowska i pan Bartosz Norek - koordynatorzy strony polskiej. 

           Seminarium poświęcone było edukacji ekologicznej, geomitologii greckiej czyli powiązaniom geologii z mitologią grecką. Oprócz zajęć prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Arystotelesa w Tesalonikach oraz pracowników Centrum Edukacji Ekologicznej w Stylidzie, uczestnicy mieli szansę zobaczyć sporo bardzo interesujących miejsc. Były to:

- źródła termalne w miejscowości Damasta

- Muzeum Archeologiczne i starożytne miasto w Delfi

- Zamek i Muzeum Archelogiczne w mieście Lamia

- wyspy wulkaniczne

- przepiękne, turystyczne miasteczko Galaxidi

- Termopile

- miasto Ateny i Akropol wraz z muzeum historyczne ze szkła

 

 

Bardzo ciepło i serdecznie przyjęli gości nauczyciele, rodzice i uczniowie szkoły goszczącej. Dzięki nim poznawali zwyczaje, obyczaje, kulturę i kuchnię grecką. Uczestnicy seminarium brali udział w lekcjach razem z uczniami, w warsztatach artystycznych w Centrum Kultury w Lamii, mieli lekcję ludowego tańca greckiego - sitraki.