Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe LTO
  • Społeczne Gimnazjum Językowe

Społeczne
Gimnazjum
Językowe
w Lęborku

Rok założenia 1999

ROLLING STONE w Portugalii

 

                W dniach 28 kwietnia - 4 maja 2019 r. uczennice Społecznego Gimnazjum Językowego (  Oliwia Ociepa i Dominika Jańczuk ) ) wraz z nauczycielkami ( panie Joanna Woźniakowska, Paulina Norek  i pani Ewa Magott ) uczestniczyły w wymianie międzynarodowej uczniów w ramach projektu Erasmus + pod nazwą „ROLLING STONE”. Tym razem wyjechali do partnerów projektu do Portugalii. 

               Uczennice przez cały tydzień mieszkały u rodzin węgierskich w miejscowości Barcelos, koło Porto. Miały okazję poznać ich kulturę, zwyczaje i język. Językiem roboczym projektu był język angielski. Nauczyciele wzięli udział w seminarium "Geoparks and geological heritage" a uczniowie w "InFORMA-TE" event.

             Ponadto wszyscy zwiedzili miasta Barcelos, Bragę i Porto. Mieli okazję zobaczyć objęty opieką UNESCO Arouca Geopark oraz Paiva Walkways. Brali udział w tradycyjnej "paradzie kwiatów" ( Battle of  Floweras Parade) w Barcelos, reprezentując Polskę w tradycyjnych strojach.

           Partnerami spotkania byli uczestnicy z Włoch, Grecji,, Łotwy, Węgier, Rumunii i Turcji. Niestety to już ostatnie spotkanie w ramach projektu Rolling Stone, ale mamy nadzieję, że spotkamy się znowu podczas innych projektów :-)