Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe LTO
  • Społeczne Gimnazjum Językowe

Społeczne
Gimnazjum
Językowe
w Lęborku

Rok założenia 1999

Podsumowanie I semestru - konkursy i olimpiady

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe SGJ

 

L.P.

Konkurs

Etap Szkolny

Etap Rejonowy

Etap Wojewódzki

1

 

Wojewódzki  Konkurs z

Fizyki

 

 

 

6 uczestników

 

 

Zachariasz Jażdżewski

 

2

 

Wojewódzki Konkurs z Informatyki

 

5 uczestników

Jerzy Szyjut

 

3

 

Wojewódzki Konkurs z Biologii

 

4 uczestników

----------------

 

4

 

Wojewódzki Konkurs z Historii

 

4 uczestników

------------------

 

5

 

Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego

 

 

10 uczestników

Monika Antoniewicz

Kornelia Jakszta

Marta Retman

Anna Zielińska

 

6

 

Wojewódzki Konkurs z Matematyki

 

8 uczestników

Mateusz Tarkowski

Zachariasz Jażdżewski

 

7

 

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego

 

 

12 uczestników

 

------------------

 

 

8

 

 

 

Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego

 

6 uczestników

-------------------

 

9

 

Wojewódzki Konkurs  Chemiczny

 

 

 

9 uczestników

 

Magdalena Sękowska

Mateusz Tarkowski

 

10

 

Wojewódzki "Konkurs z     Geografii

 

 

 

1 uczestnik

 

       -------------------

 

 

 

Konkurs Literacki im Wandy Chotomskiej - Agata Kankowska, Kornelia Jakszta

Opowiadanie Olimpijskie - Monika Antoniewicz,  Kornelia Jakszta, Agata Kankowska, Anna Zielińska,

Ogólnopolski konkurs Literacki ,, Lipa" - laureat Agata Kankowska, Kornelia Jakszta

 

Pomorska  Liga Zadaniowa - Zdolni z Pomorza

II etap

 Fizyka- Jakub Leyk

Matematyka - Zachariasz Jażdżewski, Jakub Lejk, Mateusz Tarkowski

Informatyka- Zachariasz Jażdżewski, Jerzy Szyjut, Julian Kotłowski

Kompetencje  społeczne- Monika Antoniewicz, Anna Zielińska

Biologia - Agata Kankowska

Chemia - Magdalena Sękowska

 

Politechnika Gdańska  ,, Od szkolniak do żaka"

uczestnicy: Zachariasz Jażdżewski, Agata Kankowska, Jerzy Szyjut,  Zuzanna Gałka

 

Liga Matematyczna  Słupsk:

uczestnicy:  Zachariasz Jażdżewsk, Jakub Lejk, Dominik staszewski, Jakub Kozłowski, Jerzy Szyjut, Agata Kankowska

 

Projekt:  ,, Zdolni z Pomorza"

uczestnicy :

Informatyka- Jerzy Szyjut

matematyka -  Zachariasz Jażdżewski

 

Sport

Igrzyska młodzieży szkolnej

 

Szachy:

Mistrzostwa Lęborka  - 2 miejsce

Unihokej chłopców:

Mistrzostwa Lęborka – 2 miejsce

Unihokej dziewcząt

Mistrzostwa Lęborka  – 4 miejsce

Halowa pika nożna chłopców

Mistrzostwa Lęborka  – 4 miejsc

Halowy turniej piłki nożnej „Siódemka Cup” – 4 miejsce

Strzelectwo:

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Bydgoszcz

- Jakub Kozłowski – I miejsce w karabinie sportowym Ksp3x20

- Jakub Kozłowski – I miejsce w karabinie sportowym Ksp-40L

- Jakub Kozłowski – II miejsce w karabinie pneumatycznym Kpn-40

                  

Mistrzostwa Polski Młodzików – Bydgoszcz

- Jakub Kozłowski – III miejsce w karabinie sportowym Ksp3x20

- Jakub Kozłowski i Maria Baranowski – III miejsce w karabinie pneumatycznym Kpn-40 MIX

 

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego – Kołobrzeg

Jakub Kozłowski – I miejsce w karabinie pneumatycznym Kpn-40

Agnieszka Rzepka – II miejsce w karabinie pneumatycznym Kpn-40

 

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe   SJSP

 

L.P.

Konkurs

Etap Szkolny

Etap Rejonowy

Etap Wojewódzki

1

 

Wojewódzki  Konkurs z Fizyki

 

5 uczestników

 

Julian Kotłowski Mikołaj Morawiak

 

 

2

 

Wojewódzki Konkurs z Informatyki

 

3 uczestników

-

 

3

 

Wojewódzki Konkurs z Biologii

 

20 uczestników

 

Amelia Miotke

 

4

 

Wojewódzki Konkurs z Historii

 

3 uczestników

 

-

 

5

 

Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego

15 uczestników

 

Maciej Baranowski

Iga Dramczyk

Zuzanna Koss

Amelia Miotke

Julia Wiczkowska

 

 

6

 

Wojewódzki Konkurs z Matematyki

 

10 uczestników

-

 

7

 

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego

40 uczestników

 

Joanna Balińska

Maria Baranowski Oskar Kaszubowski

Zuzanna Koss

Amelia Kowalska

Wiktoria Sałata

 

 

8

 

Wojewódzki Konkurs  Chemiczny

 

6 uczestników

 

Zuzanna Koss

 

 

 

9

 

Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego

7 uczestników

 

Amelia Kowalska

Maria Baranowski

Aleksandra Łuc

Filip Zieliński

Wiktoria Sałata

 

 

10

 

Wojewódzki "Konkurs z Geografii

 

-

-

 

 

Pomorska  Liga Zadaniowa - Zdolni z Pomorza

Fizyka - Julian Kotłowski

Informatyka - Julian Kotłowski

Chemia -  Joanna Balińska

Kompetencje Społeczne - Joanna Balińska

Biologia -  Amelia Miotke

 

Projekt:  ,, Zdolni z Pomorza"

Biologia -  Amelia Miotke,  Joanna Balińska

Fizyka - Julian Kotłowski

Matematyka- Maciej Baranowski

Informatyka  - Jan Pasko - Porys

Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego - M. Baranowski

Liga Matematyczna Słupsk - Maciej Baranowski, Jan Pasko -Porys

 

Konkursy i olimpiady

Społeczne Liceum Ogólnokształcące

 

Pomorska Liga zadaniowa  - Zdolni z Pomorza

Biologia - Zofia Klata-  kwalifikacje do II etapu

Chemia - Zofia Klata -  kwalifikacje do II etapu

Pomorska Uczniowska Konferencja  Naukowa  Zdolni z Pomorza -

Zofia Klata - kwalifikacja referatu do publikacji w monografii pokonferencyjnej.

 

Komitet Okręgowy Olimpiady Chemicznej - uczestnicy:

 Etap I - Agata Paszota, Julia Musianowicz, Zofia Klata, Bartosz Byczuk, Jakub Wiśnik.

Kwalifikacje na koło olimpijskie z chemii Uniwersytet Gdański

Agata Paszota, Zofia Klata

Kwalifikacje na koło olimpijskie z biologii  Uniwersytet Gdański-

Oliwia Dedo, Zofia Klata

XXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

zakwalifikowany do II etapu - Bartosz Byczuk

 

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

uczestnicy:

Pola Kożuchowska

Aleksandra Becker-  etap rejonowy

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

 - Miłosz Sirocki, Bartosz Byczuk.

 

Olimpiada  języka Angielskiego - 10 uczestników

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Psychologicznej

uczestnicy: Bartosz Byczuk, Alicja Bruździak, Zofia klata.