Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
  • Społeczne Gimnazjum Językowe LTO
  • Społeczne Gimnazjum Językowe

Społeczne
Gimnazjum
Językowe
w Lęborku

Rok założenia 1999

Mikołajki

                 

                 W dniu 6 grudnia, w naszych szkołach, już tradycyjnie odbyła się Aukcja i Kiermasz Mikołajkowy. Tym razem również pod hasłem „Światełko dla Afryki”. Autorami prac byli uczniowie, również oni i ich rodzice przygotowali ozdoby świąteczne i ciasto na sprzedaż. Licytowaliśmy dary od rodziców - bony upominkowe, bilety wstępu, gadżety świąteczne i nie tylko.

                Za pomoc i obecność serdecznie dziękujemy rodzicom !!!

                Cały dochód w wysokości 2559,30 złotych przeznaczony jest na potrzeby przedszkola i szkoły w Koudandeng w Kamerunie, gdzie pracuje siostra Ida Bujak ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus, której działania nasza szkoła wspiera już od kilku lat.

                 Oto treść listu, który przesłała nam siostra Ida na szkolny adres email:

Szczesc Boze ! Witam Was wszystkich serdecznie i pozdrawiam prosto z upalnego o tej porze roku Koudandeng. Witam w dzień mikolajkowej aukcji!!!  

Drodzy nasi przyjaciele - inaczej nie mogę Was nazwać - w tym grudniowym czasie chciałabym podzielić się z Wami garścią wiadomości z naszej szkoły św Mukassa.  W tym roku szkolnym jest 420 uczniów,  w tym 82 w przedszkolu,  dla porównania,  w roku ubiegłym było 343, z tego 61 w przedszkolu.  Pisze o tym bo to również i Wy przyczyniliscie się do tego!  Dziękuję!!!!  Dzięki Waszej pomocy - już od wielu lat - nasza szkoła,  czy raczej zespół szkół rozrasta się,  pięknieje i.... uczniów przybywa.  W przedszkolu skończyliśmy budowę ogrodzenia,  remont toalet i magazynu,  teraz czeka nas przygotowanie terenu pod plac zabaw,  trzeba wykopać korzenie drzew i krzewów jakie wcześniej tu rosły.  Potem będziemy "produkować" huśtawki ze starych opon,  może uda się kupić karuzelę,  zjeżdżalnie.... Tak by najmłodszym jeszcze bardziej umilić czas dzieciństwa. 

W szkole podstawowej podczas wakacji byliśmy zmuszeni przeprowadzić kapitalny remont dachu dwóch budynków - groziło zawaleniem - krokwie były kompletnie zniszczone przez korniki i deszcze. Dzięki pomocy zaprzyjaznionego z nami przedszkola z Golkowic,  udało się wyposazyc 3 klasy w nowe,  dwu i trzyosobowe ławki (w miejsce starych,  5-7osobowych ) 

Pan Bóg troszczy się o nas.  Przysyła dobrych ludzi,  przyjaciół  - jesteście tego najlepszym przykładem!!!! W tym miejscu pragnę wyrazić naszą wdzięczność!  Dziękuję za otwartość Waszych serc,  za wciąż nowe pomysły,  formy pomocy.  Jesteście niesamowici!  Wy młodzież,  uczniowie SGJ w Leborku, Wasi nauczyciele,  opiekunowie i..... oczywiście rodzice.  Bóg zapłać!  ABUNGA!  Dziękujemy!  

Hmmmm,  wyobraźcie sobie,  że wciąż używamy piłek do piłki nożnej,  jakie od Was otrzymaliśmy,  jakieś dwa lata temu - owczesna klasa I nam je podarowała,  dziękujemy!!!!!!

Teraz czas Adwentu,  przygowan do Bożego Narodzenia,  na ten piękny czas życzę Wam i Waszym bliskim byście nigdy nie zwątpili,  że Bóg jest Miłością!  By to On napelnial wciąż na nowo Wasze serca dobrocia,  miłością i.... radością. 

Niech Boże Dziecię błogosławi! 

 

Z usciskami i pamięcią w modlitwie  s. Ida Bujak wraz z  420 wdziecznych dzieci z Koudandeng.